| UPC | 885911442701 |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Kit | No |
| Power Tool Accessory Type | Sanding/Grinding/Polishing Accessory |
| Sanding, Grinding and Polishing Accessory Type | Other |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in.) | 1 in |
| Product Length (in.) | 5.25 in |
| Product Width (in.) | 5.25 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Item Diameter | 5 in |
| Color | Black |
| MPN | DWE64233 |
| Material | Rubber |
| Item Length | 11 in |
| Suitable For | Drill, Orbital Sander |
| Brand | DEWALT |
| Type | Hook And Loop Pad |
| Item Height | 5 in |
| Voltage | 110 V |
| Sanding Grade | Very Coarse, Medium, Fine |
| Model | DWE64233 |
| Package Quantity | 1 |
| Application | Cutting |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Item Width | 11 in |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. DEWALT 5 in. 8-Hole Hook and Loop Pad. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 14.95 USD. The DWE64233 5 in. 8 Hole Hook and Loop pad is an ideal accessory for your 5 in. Hook and loop backing allows for quick and easy paper changes. Genuine DEWALT accessory. Hook and loop pad provides the ability to switch between grits.