| Maximum Torque | 330 in-lbs |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery/Cordless |
| MPN | DCF6202 |
| Item Length | 10.75in |
| Charging Time | 30 min |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 7.2 V |
| Features | Adjustable, Full 360° rotation |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2000 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Attachments |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Screw Gun |
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Model | DCF6202 |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 2.5lbs. |
| Power | 630 W |
Check the listing for details. DEWALT Collated Drywall Screw Gun Attachment. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 141.25 USD. The pistol shape design and full 360° rotation feature make it comfortable to use, and the adjustable settings provide versatility for various projects. Product Condition. California Proposition 65 Warning Required.