| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0078200000120 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 2 in |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Speed | 2000 RPM |
| Power Source | Cordless Battery |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 2 in |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2in. |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 8 |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DCD780, DCD780C2LB |
| Features | Lightweight, Heavy Duty, Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
| Item Weight | 1.5kg |
Check the listing for details. DEWALT DCD780 (P33013999). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 55.00 USD. CORDLESS DRILL: DEWALT MODEL DCD780, CARRY CASE NOT APPLICABLE, DEWALT DRILL DCD780. CORDLESS DRILL: DEWALT MODEL DCD780, SERIAL NUMBER 182925, CARRY CASE NOT APPLICABLE, DEWALT DRILL DCD780. DEWALT DCD780.