| Battery Included | F |
|---|---|
| EAN | 885911735476 |
| Length | 12 |
| Width | 8 |
| Height | 11 |
| Battery Technology | LITHIUM-ION |
| Item Length | 12 |
| Item Width | 8 |
| Item Height | 11 |
| UPC | 0885911735476 |
| Brand | DEWALT |
| Attachments Included | Edger |
| Type | Edge Trimmer |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 2 in |
| Voltage | 60 V |
| Model | DEWALT DCED472B |
| MPN | DCED472B |
| Features | Cordless |
| Item Weight | 10.71 lb |
Check the listing for details. DeWALT DCED472B 60V MAX 7-1/2" Brushless Attachment Capable Edger - Bare Tool. Color: Yellow, Width: 8, Condition: New. Listed at 299.00 USD.