| Action | Ratcheting |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 3/8 in (10 mm) |
| Color | Yellow, Black |
| MPN | DCF513GE1 |
| Item Length | 14.2 in (360 mm) |
| Drive Size | 3/8 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Ratchet Kit |
| System of Measurement | Metric/Standard |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Model | DCF513GE1 |
| Features | Brushless, Compact, Powerstack Battery Technology |
| Chuck Type | Square |
| Item Weight | 2.4 lbs (1.1 kg) |
Check the listing for details. DEWALT DCF513GE1 Brushless Compact 3/8" Ratchet Kit Powerstack Battery. Color: Yellow, Black, Condition: New. Listed at 199.99 USD. DEWALT DCF513GE1 Brushless Compact 3/8" Ratchet Kit Powerstack Battery