| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | No |
| Auxilliary Handle | No |
| Features | Compact |
| Auxiliary Handle | 0 |
| Maximum Torque | 1700 in-lbs |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| MPN | DCF809 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Charging Time | 1 hr |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Speed | 2800 RPM |
| Type | Impact Driver |
| Model | DEWALT DCF809B |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 460 W |
Check the listing for details. DeWalt DCF809B ATOMIC 20V MAX impact driver - Transmission assembly - J74. Condition: Used. Listed at 39.00 USD. DeWalt DCF809B ATOMIC 20V MAX impact driver - Transmission assembly Condition: Pre-ownedItem/s are tested before shippingSee photos for cosmetic conditionsBuyer will get what's in the picture or about same condition( If multiple items offered)Manuals and original packaging might be missingWe choose the carrier on free shipping items -UPS/USPS,etc.We apply tamper proof markers on all our item on EbayEmail with questions - We will resolve any issues per Ebay policyManufacturer's warranty - None