| Blade Diameter | 125 mm(4.9 in) |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Maximum work capacity | 32 mm (1.2 in) |
| Brand | DEWALT |
| No-load rotation | 0 - 9,000 RPM |
| Type | Charging Grooving Tool |
| Voltage | 60 V |
| Model | DCG200N |
| Electric current | Bear tool Ah |
| Spindle diameter | M14 |
| Item Weight | 3.7kg |
Check the listing for details. Dewalt DCG200N 60V Max Flexvolt XR Cordless BL Charging Grooving Tool Body Only. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 428.99 USD. DeWalt DCG200N Only Body is a cordless wall chaser for professional channel cutting in concrete and masonry. Perfect for electricians plumbers and contractors who already have DeWalt 54V batteries. Your understanding is appreciated.