| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Blade Diameter | 4-1/2 In (115mm) |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow/black |
| MPN | DCS571 |
| Suitable For | Wood |
| Brand | DEWALT |
| Cutting Depth | 4 1/2 in |
| Type | Circular Saw |
| Blade Location | Left |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushless |
| Model | DCS571 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DeWalt DCS571 ATOMIC 20V MAX Brushless 4-1/2" Cordless Circular Saw (Tool Only). Color: Yellow/black, Condition: Used, Made in China. Listed at 125.00 USD.