| Maximum Torque | 132 |
|---|---|
| Number of Items in Set | SCREWGUN W/ACCESSORIES |
| Battery Technology | CORDED |
| Speed | 2500RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | CORDED |
| Color | Yellow |
| MPN | dw276 |
| Set Includes | screwgun with quick drive |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4" |
| Type | SCREWGUN |
| Voltage | 120V |
| Model | dw276 |
| Cable Length | 8.0" |
| Chuck Type | HEX/TORQ/KEYLESS |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 5 |
| Power | 300 |
Check the listing for details. DEWALT DW276 SCREWGUN WITH QUIK DRIVE. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 60.00 USD. DEWALT DW276 SCREWGUN WITH QUIK DRIVE