| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Blade Diameter | 7 1/4 in |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Blade |
| MPN | DW368 |
| Suitable For | Metal, Plastic, Wood |
| Brand | DEWALT |
| Type | Circular Saw |
| Unit Type | Unit |
| Blade Location | Right |
| Voltage | 120 V |
| Model | 7 1/4" Circular Saw |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. DeWalt DW368 7-1/4” Corded Circular Saw with Blade. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 49.97 USD. Pre-owned Tested Working