| Battery Included | No |
|---|---|
| Type | Handle |
| Item Width | 1 |
| Item Length | 1.880 |
| Compatible Brand | DeWalt |
| UPC | 0714394866752 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Blade Diameter | 10 in |
| Power Source | Gasoline |
| Color | Black |
| Blade Strength | High |
| MPN | 514011778 |
| Suitable For | Wood, Metal, Plastic |
| Brand | DEWALT |
| Cutting Depth | 4 in |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 1.35 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 120 V |
| Model | DW745 |
| Cutting Angle | 90° |
| Cable Length | 5 ft |
| Item Weight | 0.1300 |
Check the listing for details. DeWalt DW745 Table Saw Replacement (2 Pack) Bevel Handle - 5140032-55-2PK. Color: Black, Condition: New. Listed at 21.95 USD. Genuine OEM Replacement Part # 5140032-55-2PK Consult owners manual for proper part number identification and proper installation .