| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Power Source | Battery |
| MPN | DWALRAFT |
| Item Length | 5 |
| Department | Tools & Equipment |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 5 V |
| Item Height | 4 |
| Height | 4 |
| Width | 4 |
| Item Width | 4 |
| Battery Technology | USB Charge |
| Speed | 300 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Color | Yellow |
| Compatible Model | DWALRAFT |
| Set Includes | Attachments |
| Auxiliary Handle | Yes |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver Accessories |
| EAN | 885911950527 |
| Battery Capacity | 1 Ah |
| Length | 5 |
| Model | DWAFELRA |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 720 W |
Check the listing for details. Dewalt DWALRAFT FLEXTORQ 1/4” Hex Lighted Right Angle Attachment W ADJ Handle. Color: Yellow, Width: 4, Condition: Open box. Listed at 32.59 USD. The yellow color makes it easily identifiable, and it is specifically compatible with the DWALRAFT model. - The set includes an adjustable and detachable handle that can be set to several positions.