| Brand | DeWalt |
|---|---|
| Size | 10mm, 3/8in. |
| Drive Size | 3/8in. |
| Manufacturer Part Number | DWD110 |
| Set or Single Item | Single Item |
| System of Measurement | Metric, SAE |
| Number of Pieces | 1 |
| Battery Included | No |
| Voltage | 120 V |
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Batteries | 0 |
| Power Source | Corded Electric |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Set Includes | tool |
| Auxiliary Handle | No |
| Chuck Type | ? |
| Speed | 2500 RPM |
| Cable Length | ? |
| Power | ? |
| Model | DWD110 |
| MPN | DWD110 |
| Features | Compact, Heavy Duty, Lightweight |
| Color | Yellow |
| Country/Region of Manufacture | Mexico |
| Motor Type | ? |
| Unit Type | Unit |
| Unit Quantity | 1 |
| California Prop 65 Warning | ? |
Check the listing for details. DeWalt DWD110 3/8" VSR Drill – Variable Speed – Keyless Chuck – Tested. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 49.99 USD. Used and tested unless otherwise noted. Shows signs of use such as scuffs, scratches, or wear. See photos for actual condition.