| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Speed | 2500 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Case |
| MPN | DWD110K |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Voltage | 12 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DEWALT DWD110 |
| Cable Length | 4 ft |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. DEWALT DWD110K 3/8 inch Variable Speed Reversible Grip Drill Kit. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 45.00 USD. DEWALT DWD110K 3/8 inch Variable Speed Reversible Grip Drill Kit. This is a new open box tested working condition. Big shirt were beautiful photos as it is part of the description.