| Country of Origin | United States |
|---|---|
| UPC | 0190403438385 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Speed | 3500 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow |
| MPN | DWD520 |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1 1/2 in |
| Type | Hammer Drill |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DWD520 |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyed |
| Power | 650 W |
| Item Weight | 6 lb |
Check the listing for details. DEWALT DWD520 120 V Hammer Drill. Color: Yellow, Condition: Used, Made in United States. Listed at 49.99 USD.