| Brand | DEWALT |
|---|---|
| Type | Angle Die Grinder |
| UPC | 0076174707823 |
| Maximum Working Pressure | 90 psi |
| Item Height | 2 in |
| Color | Black |
| Model | DWMT70782 |
| MPN | DWMT70782 |
| Wheel Diameter | 1/4 in |
| Item Length | 7.6 in |
| Item Width | 3.4 in |
| Item Weight | 1.83 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DWMT70782L Angle Die Grinder. Color: Black, Condition: New. Listed at 69.15 USD.