| UPC | 0730337085448 |
|---|---|
| Power Source | Corded Electric |
| Item Diameter | 7in., 9in. |
| Color | Yellow |
| MPN | DWP849 |
| Item Length | 18in. |
| Brand | DEWALT |
| Type | Polisher |
| Voltage | 120 V |
| Disc Diameter | 7 in |
| Model | DWP849 |
| Item Width | 21.81in. |
| Power | 1200 W |
| Item Weight | 6.6lbs. |
Check the listing for details. DEWALT DWP849 7 inch / 9 inch Variable Speed Polisher. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 142.50 USD. With a 1200 W motor, this polisher provides efficient performance for a variety of projects.