| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0885911479950 |
| Item Length | 16 in |
| Assembly Required | No |
| Model | FLEXVOLT DCCS670B |
| Product Line | DEWALT DCCS |
| Brand | DEWALT |
| Type | Carving Chainsaw |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Voltage | 60 V |
| Features | Anti-Vibration Handle, Anti-Kickback, Chain Brake, Automatic Chain Oiler, Cordless, Safety Throttle, Chain Catcher, Front-Hand Guard, Bar-Tip Guard |
| MPN | DCCS670B |
| Bar Length | 16 in |
| Cutting Length | 16 in |
| Vintage | No |
Check the listing for details. DeWALT FLEXVOLT 60V MAX 16 INCH BRUSHLESS CHAINSAW- DCCS670 - (tool only). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 149.00 USD. This 16 inch DeWalt Flexvolt DCCS670 60V Max Brushless Chainsaw is listed for less than half the price you’d pay at any hardware store and will ship out the same day you order it! (If ordered before 5pm C/ST) You are purchasing the exact chainsaw shown in pictures, so please use those as part of this description. It is in excellent used condition and has been tested, runs great! Thanks for looking and if you are buying you are a very smart person for getting big savings and a great product!