| Attachments Included | Chainsaw |
|---|---|
| Item Length | 16 in |
| Noise Level | 70 dB |
| Assembly Required | No |
| Cable Length | Automatic |
| Product Line | DEWALT DCCS |
| Brand | DEWALT |
| Type | Carving Chainsaw |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Voltage | 60 V |
| Features | Anti-Vibration Handle, Anti-Kickback, Chain Brake, Automatic Chain Oiler, Cordless, Safety Throttle, Chain Catcher, Front-Hand Guard, Bar-Tip Guard |
| MPN | DCCS670B |
| Bar Length | 16 in |
| Cutting Length | 16 in |
| Vintage | No |
Check the listing for details. DeWALT FLEXVOLT DCCS670B 60V MAX Cordless Chainsaw (Tool Only). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 189.99 USD. I have this Dewalt 16” chainsaw for sell! It works very good and ready to use! Message me with any questions!