| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Blade Length | 5.25 in |
| Saw Type | Jab Saw |
| Individual/Set | Individual |
| Product Depth | 13.1 in |
| Brand | Branded |
| Handle Length | 6.5 |
| Hand Tool Type | Hand Saw |
| Teeth Per Inch | 8 |
| Type | Jab Saw |
| Product Weight | .491 lb |
| Model | DWHT20123 |
| Product Length | 13.1 in |
| Features | No Additional Features |
| Handle Material | Composite |
| Product Width | 5 in |
Check the listing for details. Dewalt Folding Jab Saw & Raft. Condition: New. Listed at 22.99 USD. Add this DEWALT Jab Saw to your toolkit. The convenient 2-in-1 design features a drywall blade and planer to get the job done faster. For safe handling, the blades lock into place, and the ergonomic handle provides a sturdy, comfortable grip.