| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Blade Diameter | 10 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | PART ON PICTURE ONLY |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Blade Length | 10 1in |
| Blade Strength | High |
| Set Includes | Wrench |
| MPN | DWE7490 |
| Suitable For | Metal |
| Brand | DEWALT |
| Type | Table Saw |
| Cutting Depth | PART ON PICTURE ONLY |
| Number of Batteries | PART ON PICTURE ONLY |
| Battery Capacity | PART ON PICTURE ONLY |
| Blade Location | Centered |
| Voltage | 110 V |
| Model | DWE7490 |
| Cutting Angle | 45° |
Check the listing for details. dewalt FRONT PANEL FOR DWE7491 DWE7490 TABLE SAW. Condition: Used. Listed at 21.99 USD. dewalt FRONT PANEL FOR DWE7491 DWE7490 TABLE SAW PLEASE SEE ALL PICTURES USED has some scratches caused by PREVIOUS USE please look at all pictures Shipping *We offer FREE shipping in this listing *We ship within Two business days of payment, usually sooner. *We use a selection of shipping services such as UPS, FedEx, USPS etc. *We only ship to the lower 48 states, no APO/FPO or INTERNATIONAL addresses or PO Boxes allowed. *Local pickups and combined shipping options are not provided at this listing. Return *return not accepted on this listing *THIS PIECE MAY HAVE SOME PAINT MARKS OR INSERT NUMBERS THAT IDENTIFY IT, THEY WILL BE CHECKED IN CASE OF RETURNS IF THE MARKS DO NOT MATCH ON THE RETURNED PARTS IT WILL AFFECT YOUR REFUND