| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0028877497372 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Speed | 550 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow/black |
| MPN | DW130V |
| Item Length | 10.88 in. |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2" |
| Type | Drill/Driver |
| Item Height | 4.88 in. |
| Voltage | 120 V |
| Model | DW130V |
| Features | Heavy Duty |
| Item Width | 13.06 in. |
| Power | 300 Watts |
| Item Weight | 3.8 lbs. |
Check the listing for details. DEWALT HEAVY-DUTY 1/2” VARIABLE SPEED SPADE HANDLE CORDED DRILL (PD3046068). Color: Yellow/black, Condition: Used. Listed at 99.99 USD. It may or may not include the original box.