| Type | Copper Pipe Cutter |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Voltage | 20V |
| Manufacturer | DEWALT |
| UPC | 885911800983 |
| Brand | DEWALT |
| Maximum Pipe Size | 3/4 in |
| Model | DWACPRIR |
| MPN | DWACPRIR |
| Minimum Pipe Size | 1/2 in |
Check the listing for details. DEWALT IMPACT CONNECT 1/2-in to 1-in Copper Pipe Cutter Attachment #885911800983. Condition: New. Listed at 99.88 USD. Send your productivity into overdrive with IMPACT CONNECT™ products that are designed to work with select DEWALT® 20V MAX and other pro-grade 18V Impact Drivers. QUICK-CHANGE BRACE – Seamlessly switch between cutting pipe and driving screws in seconds.