| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| UPC | 0885911694803 |
| Brand | DEWALT |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 10 Ah |
| Item Height | 3.25 in |
| Color | Yellow |
| Voltage | 20 V |
| Model | MAX XR |
| MPN | DCB210 |
| Item Length | 5.25 in |
Check the listing for details. DEWALT MAX XR 20V Li-Ion Battery - DCB210. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 100.00 USD. Brand New ORIGINAL, out of the box.