| UPC | 0076174083026 |
|---|---|
| Brand | DEWALT |
| Type | Laser Level |
| Item Height | 3.8 in |
| Color | Red |
| Model | DW08302 |
| Measuring Technology | Laser |
| MPN | DW08302 |
| Features | Magnetic, Battery Included, Self-leveling, 360 Tilt Sensor, Compact |
| Material | Stainless Steel, Plastic, Metal |
| Item Length | 9 in |
| Item Width | 6.8 in |
| Item Weight | < 3.0 Lbs |
Check the listing for details. DEWALT Red 3 Spot Laser Level - DW08302. Color: Red, Condition: New. Listed at 162.99 USD. The magnetic base and 360 tilt sensor make it easy to use in a range of angles and locations. This model is lightweight, weighing less than 3.0 lbs, and includes a battery for on-the-go usability. Point Laser.