| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Book Title | DEWALT Spanish/English Construction Dictionary: Illustrated Editi |
| Source Language | Spanish |
| ISBN | 9780977000395 |
| Subject Area | Technology & Engineering, Foreign Language Study, Education, Business & Economics |
| Publication Name | Spanish/English Construction Dictionary |
| Publisher | Cengage Learning |
| Item Length | 6 in |
| Subject | Construction / General, Industries / Construction, Technical & Manufacturing Industries & Trades, Spanish, Teaching Methods & Materials / Arts & Humanities |
| Publication Year | 2006 |
| Series | DeWALT Ser. |
| Type | Language Course |
| Format | Perfect |
| Language | English |
| Item Height | 0.8 in |
| Author | American Contractors Educational Services Staff, Paul Rosenberg |
| Features | Illustrated Edition |
| Item Weight | 8.8 Oz |
| Item Width | 4 in |
| Number of Pages | 384 Pages |
Check the listing for details. DEWALT Spanish/English Construction Dictionary: Illustrated Edition. Condition: Good, Made in United States. Listed at 46.75 USD.