| Product Weight (lb.) | 3.74 lb |
|---|---|
| Modular System Type | DEWALT ToughSystem |
| Product Width (in.) | 4.875 in |
| Tool Storage Product Type | Small Parts Organizer |
| UPC | 076174833928 |
| Product Depth (in.) | 14.47 in |
| Number of compartments | 6 |
| Pack Size | 1 |
| Color/Finish | Yellow |
| Model | DWST08020 |
| Product Height (in.) | 10.335 in |
| Color Family | Black |
| Country of Origin | Israel |
| Brand | DEWALT |
| Type | Tool Organizer/Compartment Box |
| Color | Yellow |
| MPN | DWST08020 |
| Features | With Handle, Interlocking System, Adjustable |
| Material | Plastic |
Check the listing for details. DeWALT TOUGHSYSTEM 2.0 6-Compartment Small Parts Organizer (2-PACK). Color: Yellow, Condition: New, Made in Israel. Listed at 32.95 USD. IP65 rated for dust and water resistance with patented auto-connect side latches for seamless integration with any TOUGHSYSTEM 2.0 product. Series TOUGHSYSTEM 2.0. Compatibility Compatible with all TOUGHSYSTEM 2.0 products.