| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Item Depth | 8in |
| Fuel Type | Gas |
| California Prop 65 Warning | warning: this product may contain lead and lead chemical(s) known to the state of California to cause birth defects, cancer, or other reproductive harm. |
| Brand | Dexen |
| Type | Gas Valve |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5in |
| Model | 6003 |
| Item Width | 7in |
| Item Weight | 2lb |
Check the listing for details. Dexen 6003 Series Replacement Millivolt Valve,. Color: Silver, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 145.00 USD. Dexen 6003 Series Replacement Millivolt Valve, fast shipping