| Expiration Date | 08/01/2026 |
|---|---|
| Ingredients | Dextrose.Made and quality tested in the |
| Product | Honey & Sweeteners |
| MPN | NCS93736 |
| Dosage | 5 lb (2,268 g) |
| Flavor | Unflavored |
| Brand | Nutricost |
| Active Ingredients | Dextrose.Made and quality tested in the |
| Type | Health & Beauty > Vitamins & Lifestyle Supplements > Sports Suppl |
| Unit Type | lb |
| Volume | 5 lb (2,268 g) |
| Formulation | Powder |
| Features | Health & Beauty |
| Package Quantity | 5 lb |
| UPC | 702669937368 |
Check the listing for details. Dextrose, Unflavored, 5 lb (2,268 g). Condition: New. Listed at 29.99 USD. Dextrose, Unflavored, 5 lb (2,268 g). Brand New, Sealed in original manufacturer packaging.