| weight | 250g |
|---|---|
| Expiration Date | 365days |
| Allergens | Einkorn |
| Product Name | Einkorn |
| Product | Bean & Pulse |
| Regional Cuisine/Region | indian |
| Brand | DFOLS |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Einkorn |
| Unit Type | Unit |
| Number in Pack | 1 |
| Unit Quantity | 1 |
| Serving Size | 250g |
| Number of Servings | 1 |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 250 g |
Check the listing for details. DFOLS Einkorn Whole Grain Ancient Wheat 0.55lb 8.82oz 250g アインコーン. Condition: New, Made in India. Listed at 158.00 USD. 🌾 DFOLS Einkorn Whole Grain – 0.55lb (8.82oz / 250g). einkorn grain, ancient wheat, soft whole grain. ⚖️ Net Weight: 0.55lb (8.82oz / 250g). 🍽️ Best Uses.