| Country of Origin | China |
|---|---|
| Compatible Brand | For Acer, For Alienware, For AOpen, For ASUS, For Compaq, For Dell, For Elo, For eMachines, For Everex, For Fujitsu, For Gateway, For GIGABYTE, For Hitachi, For HP, For IBM, For Lenovo, For MSI, For Packard Bell, For Samsung, For Shuttle, For Sony, For Sun, For Supermicro, For Systemax, For Twinhead, Universal |
| Manufacturer Color | Transparent Silicon |
| Color | Clear |
| Compatible Model | Standard IBM PC Compatible Keyboard |
| Item Length | 17 5/16 Inch (44 cm) |
| Compatible Product Line | Universal |
| Colour | Clear |
| Brand | Unbranded |
| Type | Desktop Keyboard Protector |
| Item Height | 0.1 mm - 0.3 mm |
| Features | Dustproof, Universal, Waterproof |
| Item Width | 5 1/8 Inch (13 cm) |
Check the listing for details. DG PC Keyboard Cover Protector Silicone Clear Spill Proof Skin Washable - New. Color: Clear, Condition: New, Made in China. Listed at 9.99 USD. New in Box. Never Used.