| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Model | DG47-00067A |
| Color | N/A |
| Power | Electric |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Manufacturer Color | N/A |
| UPC | 840993034701 |
| Model Number | DG47-00067A |
| Manufacturer | ERP |
| Product Type | Burner |
| Power Source | Electric |
| MPN | DG47-00067A |
| Suitable For | Cooktop |
| Compatible Brand | For Samsung |
| Installation | Slide-In |
| Brand | ERP |
| Type | Burner |
Check the listing for details. DG47-00067A for Samsung Range Radiant Surface Element Dual Burner. Color: N/A, Condition: New. Listed at 95.66 USD. DG47-00067A for Samsung Range Radiant Surface Element Dual Burner Exact Replacement Range Radiant Surface Dual Element for Samsung part number DG47-00067A. Rated 3300/1400 Watts, 240 Volts. Replacement for numbers AP5967646 and PS11720672. Designed to fit specific Samsung Smooth Glass Top Stove Models. Product Details BrandERPColorN/AManufacturerERPProduct TypeBurnerMpnDG47-00067A Exact Replacement for Samsung part number DG47-00067ARange Radiant Surface Element BurnerRated 3300/1400 Watts, 240 VoltsReplacement for numbers AP5967646 and PS11720672Designed to fit specific Samsung Smooth Glass Top Stove Models Check out my other items. -Powered by