| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| MPN | DGB/DMD |
| **THIS IS AN AVG. 15 HOUR LAMP LIFE | BULB. NO RETURNS FOR LAMP LIFE.** |
| Modified Item | No |
| Brand | SYLVANIA |
| Power (Watts) | 80W |
| Type | Lamp Bulb |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 30V |
| Model | DGB/DMD |
| Country of Origin | United States |
| Power | 80W |
Check the listing for details. DGB/DMD Projector Projection Lamp Bulb 80W 30V SYLVANIA *AVG 15-HR. Condition: Open box, Made in United States. Listed at 64.00 USD. That is for your piece of mind to at least know that you are getting what you have paid for. Get it while the price is right. ALSO MAY CONTAIN GLASS FLAKES, WHICH IS ALSO RATHER COMMON ON THESE. THE BOX HAS WEAR AND TEAR, WHICH CAN BE SEEN IN THE PICTURES.