| Battery Included | No |
|---|---|
| Compatible Brand | Diablo |
| UPC | 0008925155157 |
| Blade Material | Diamond |
| Brand | Diablo |
| Blade Diameter | 7 in |
| Material Cut | Masonry/Block, Cement, Concrete |
| Type | Diamond Saw Blade |
| Item Height | 8.7 in |
| Color | Red |
| Item Diameter | 7 in |
| Model | DMADS0700 |
| MPN | DMADS0700 |
| Item Length | 7.7 in |
| Item Width | 0.5 in |
Check the listing for details. Diablo DMADS0700 7" Diamond Segmented Masonry Cut-Off Blade. Color: Red, Condition: New. Listed at 40.99 USD. Genuine OEM Diablo Replacement Part.. Consult owners manual for proper part number identification and proper installation.. Please refer to list for compatibility.