| Brand | HHIP |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0.0 in |
| Maximum Measurement | 6.0 in |
| Accuracy | +/-0.0010 in |
| Dial Color | White |
| Caliper Type | Dial Caliper |
| Graduations | 0.001 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Dial Caliper 6" 0.001 Stainless/Shock-proof, Traditional Good Preowned Condition. Condition: Used, Made in China. Listed at 24.00 USD. Dial Caliper 6" 0.001 Stainless/Shock-proof, Traditional Good Preowned Condition. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.