| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded |
| Minimum Measurement | 0.0 in |
| Maximum Measurement | 6.0 in |
| Accuracy | +/-0.0010 in |
| Unit Type | Unit |
| Dial Color | White |
| Caliper Type | Dial Caliper |
| MPN | unknown |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Unit Quantity | . |
| Graduations | 0.001 in |
| California Prop 65 Warning | . |
Check the listing for details. Dial Caliper 8 inch .001" with case. Condition: Used. Listed at 69.99 USD. You are buying a Dial Caliper 8 inch .001" with case. This is used shelf surplus removed from a shutdown facility and is guaranteed working. Case is missing pins to hold it together. If you have any questions please hit ask the seller a question. (MWHALL*1) International Buyers Please Note: Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer's responsibility. Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding or buying. We do not mark merchandise values below value or mark items as "gifts" - US and International government regulations prohibit such behavior. Surplus Sam's Inc. is not an authorized distributor, reseller or representative of the products featured on this website. All product names, trademarks, brands and logos used on this site are the property of their respective owners. The depiction, description or sale of products featuring these names, trademarks, brands and logos is for identification purposes only and is not intended to indicate any affiliation with or authorization by any rights holder. Shipping is for the lower 48 US states only. All others please contact us for shipping quote.