| Brand | Diamant-D |
|---|---|
| Blade Diameter | 14 in |
| Blade Material | Diamond |
| Number of Teeth | 25 Segments |
| Type | Diamond Saw Blade |
| Item Diameter | 14 in |
| Color | Red |
| Item Height | 18 mm Segment Height |
| MPN | 7635606 |
| Package Quantity | 1 |
| Item Width | 50/60 mm Arbor |
Check the listing for details. Diamant-D 14" Titanium Diamond Blade. Color: Red, Condition: New. Listed at 243.75 USD. Itssilent core design ensures quieter operation while maintaining aggressive wet cutting performance, making it ideal for granite, hard stone, and other demanding applications.