| Size | 4"/105mm |
|---|---|
| Blade Diameter | 4 in 4.5 in 5 in |
| Blade Material | Diamond |
| Brand | SHDIATOOL |
| Color | Black |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Dimension | 105,115,125 x22x10mm/4,4.5,5 x0.87x0.4inch |
| Features | Efficient, Durable, Ultra-thin, Dry and Wet Cut |
| Fit For | for tile installer, homemade DIY |
| Item Diameter | 105mm 115 mm 125mm |
| Material Cut | Cement, Concrete, Masonry/Block, Multi-Purpose |
| Model | 105mm 115mm 125mm Diamond Saw Blade |
| MPN | A390x1 |
| Package Quantity | 1 |
| Teeth per Inch | 10 |
| Type | Diamond Saw Blade |
Check the listing for details. Diamond Angle Grinder Saw Blade Porcelian Tile Marble Cutting Discs Grinder 1pc. Color: Black, Condition: New. Listed at 10.59 USD. 2pcs 4.5" Wheel Diamond Saw Blade Ceramic Tile Cutting Disc Grinder Cutter 115mm. Diamond Cutting Wheel Disc 4-1/2" Grinder Saw Blade for Porcelain Tile Marble. 4"/4.5"/5" Diamond Saw Blade Tile Porcelain Marble Dry Cutting Disc Cutter Wheel.