| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Origin | Unknown |
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Keeps Cold For | NA |
| MPN | NA |
| Item Length | NA |
| Vintage | No |
| Keeps Hot For | NA |
| Care Instructions | Machine Washable |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 32 oz |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Item Height | 5.25 in |
| Style | Unknown |
| Features | Dishwasher Safe, Handles |
| Production Style | Unknown |
| Finish | NA |
| Handmade | No |
| Item Width | 4.5 in |
| Pattern | Diamond |
| Color | Clear |
| Item Diameter | 3.25 in |
| Material | Glass |
| Item Depth | 4.5 in |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Unmarked |
| Type | Pitcher |
| Model | NA |
| Packaging | Boxed |
| Theme | NA |
| Production Technique | Unknown |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Backstamp | NA |
| Item Weight | 1 lb 3 oz |
| Product Line | Unknown |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Diamond Design Ripped Clear Glass 2 Cup Pitcher (M). Color: Clear, Condition: Used. Listed at 9.40 USD. Very good condition.