| Blade Diameter | 6 in |
|---|---|
| Blade Material | Steel and Diamond |
| Brand | HIGHDRIL |
| Bundle Listing | Yes |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | China |
| Item Diameter | 150mm |
| Item Length | 6 in |
| Item Width | 6 in |
| Material Cut | Multi-Purpose |
| Model | 150mm Diamond Saw Blade |
| MPN | HC051006103 |
| Package Quantity | 1 |
| Teeth per Inch | 4 |
| Type | Circular Saw Blade |
| UPC | 653430438969 |
Check the listing for details. Diamond Superthin Saw Blade 6''/150mm Cutting Wheel for Marble Porcelain Tile. Color: Yellow, Condition: New, Made in China. Listed at 23.00 USD.