| Item Thickness | .5 in |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Material | Ceramic |
| MPN | 24648 |
| Item Length | 6 in |
| Suitable For | Wall |
| Vintage | No |
| Brand | Diane Artware |
| Type | Decorative Tile |
| Tile Shape | Square |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Novelty |
| Features | Decorative |
| Production Style | Art Pottery |
| Production Technique | Pottery |
| Backstamp | Printed |
| Room | Any Room |
| Finish | Glossy |
| Item Weight | 10 oz |
| Item Width | 6 in |
| Handmade | No |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 765089246489 |
Check the listing for details. Diane Artware Ceramic Yellow Fish 6x6 Wall Tile Trivet. Color: Multicolor, Condition: New other (see details), Made in United States. Listed at 17.10 USD. This is a Diane Artware ceramic wall tile trivet featuring a yellow fish design. The square tile measures 6x6 inches with a glossy finish. It is suitable for any room and is decorative in style. The tile is made of ceramic and has a printed backstamp. The item is lightweight, weighing 10 oz, and is a single piece in the pack.