| Antique | No |
|---|---|
| Shape | Curved |
| Door Style | Curved & Carved |
| Color | Antiqued Brown |
| Material | Oak w/ Marble Top |
| Item Length | Back 71" to 79" Front approx 58" |
| Brand | B & I Imports |
| Type | Sideboard / Buffet |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 39" |
| Model | Sideboard Buffet |
| Style | French Provincial Carved/Curved/Antiqued |
| Item Weight | Heavy est. 250-300 its |
| Item Width | 20.5" X 23.5" |
Check the listing for details. French Provincial Curved Antiqued Sideboard Buffet Marble Top LOCAL PICKUP ONLY. Color: Antiqued Brown, Condition: Used. Listed at 385.00 USD. Exquisite French Provincial Sideboard/Buffet with unique detailing including Carving, Antique/Washed Finish, Curved Marble top, Curved side doors, Carved Claw Feet, and adjustable Shelves with Four drawers.