| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Features | Dishwasher Safe |
| Item Height | 8.75 in |
| Item Weight | 0.88 lb |
| Item Width | 3.90 in |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Items in Set | 1 |
| Type | Food Chopper |
Check the listing for details. Fresh Food Chopper One Touch Rotating Blade Easy Use Kitchen Chopping Tool. Condition: New. Listed at 20.16 USD. The Prep Solutions Fresh Food Chopper includes a rotating, zig-zag blade for quick and efficient chopping in seconds! The chopper's sweeper removes food from the sides for even chopping. Chop on the green cap to contain your ingredients or directly on the cutting board.