| Metal | No Metal |
|---|---|
| Bead Size | 12 mm |
| Size | 12mm |
| Material | Stone |
| Shape | Square |
| Hole Size | 1-1.5mm |
| Stone | Agate |
| Color | Yellow |
| Type | Beads |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. FRESH LEMON LIME 'JADE' AGATE 12MM SQUARE BEADS 16" STRAND. Color: Yellow, Condition: New with tags, Made in China. Listed at 17.50 USD. Item: Lemon 'Jade' Agate. Size: 12mm. Quantity: 16" strand. At Rock Candy our goal is to ensure that you receive high quality jewelry supplies at competitive prices. Our focal beads are hand-selected to ensure consistent quality.