| Item Height | 6.3 in |
|---|---|
| Item Depth | 9 in |
| Item Width | 6.3 in |
| Type | Plug-In |
| Color | Gold |
| Filtration Technology | HEPA-Type, Ionizer |
| Brand | V.S.L.A. |
| Application | Recreational Vehicle (RV), Whole House, Whole Room |
Check the listing for details. FreshAir Desktop Wood Style. Color: Gold, Condition: New. Listed at 49.99 USD. Simply stated, it lets you breathe easilly. Model: FreshAir Desktop. - Ionization – latest carbon brush head technology. Size: 6.3 6.3 9 inc. Negative Ionizer Output: 6 million/cm3. Power Consumption: < 10W.