| Features | EX-LIBRARY |
|---|---|
| Book Title | Frida Kahlo : A Biography Hardcover Claudia Schaefer |
| ISBN | 9780313349249 |
| Subject Area | Art, Social Science |
| Publication Name | Frida Kahlo : a Biography |
| Publisher | Bloomsbury Publishing |
| Item Length | 9.2 in |
| Subject | Caribbean & Latin American, Popular Culture, General |
| Publication Year | 2008 |
| Series | Greenwood Biographies Ser. |
| Type | Study Guide |
| Format | Hardcover |
| Language | English |
| Item Height | 0.4 in |
| Educational Level | High School, Elementary School |
| Author | Claudia Schäfer |
| Item Weight | 13.6 Oz |
| Item Width | 6.1 in |
| Number of Pages | 144 Pages |
Check the listing for details. Frida Kahlo : A Biography Hardcover Claudia Schaefer. Condition: Very Good. Listed at 12.55 USD. Book