| Features | Adjustable Shelves, Fast Freeze, Quiet, Retro Style, Reversible Door, Touch Control, With Brand Design |
|---|---|
| Item Width | Less Than 20 in |
| Installation | Countertop |
| Number of Doors | 1 |
| Item Height | Less Than 25 in |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Number of Drawers | 1 |
| Model | EFMIS462-RED |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Door Style | Single Door |
| Finish | Stainless Steel |
| Brand | Frigidaire |
| Color | Red |
| Energy Star | 5 Stars |
| Capacity | 12 Can/9 Liter |
| Cable Length | 1 ft |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Compact Fridge |
| UPC | 058465809317 |
Check the listing for details. Frigidaire, 12 Can/9 Liter Mini Personal Fridge Cooler, Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 59.00 USD. Keep your favorite drinks and snacks perfectly chilled or warm with the Frigidaire 12 Can / 9 Liter Mini Personal Fridge Cooler in bold retro red. ✅Vibrant Retro Red Finish – Eye-catching design with a bold red exterior adds a pop of color and style to any space.