| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Door Style | Top-Freezer |
| Color | Silver |
| Item Depth | 20.1-25 in |
| Brand | Frigidaire |
| Energy Consumption per Year | 301-400 kWh |
| Type | Compact Fridge |
| Number of Shelves | 2 |
| Number of Drawers | 1 |
| Capacity | 1-5 ft³ |
| Energy Star | Certified |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | Less Than 50 in |
| Model | Frigidaire FFPS3133UM |
| Number of Doors | 2 |
| Features | Adjustable Thermostat, Adjustable Shelves, Crisper Drawer |
| Cable Length | 5 ft |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | Less Than 20 in |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
Check the listing for details. Frigidaire 2 Door Mini Fridge With Freezer. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 200.00 USD. 33 1/8” x 18 7/8” x 20 1/2” compact refrigerator. Perfect for people with small living spaces, or for storing snacks and beverages in one’s entertainment room or “man cave”. Air-cooled. Minimum 15-amp circuit required. Contains 2 regular shelves, 1 crisper shelf, 6 compartments for cans, 1 compartment for a bottle, and a freezer. Fresh food capacity of 2.2 cubic feet, freezer capacity of 0.9 cubic feet. Pick up from my home: 1945 N Rock Road, Apt. 104, Wichita, KS 67206.