| Item Width | Less Than 30 in |
|---|---|
| Installation | Freestanding |
| Number of Doors | 1 |
| Unit Type | ft |
| Item Height | Less Than 42 in |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Number of Drawers | 3 |
| Model | EFR395-SS-6COM |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Door Style | Compact |
| Finish | Stainless Steel |
| Brand | Frigidaire |
| Color | Silver |
| Energy Star | A+++ |
| Capacity | 1-5 ft³ |
| Cable Length | 5 ft |
| Number of Shelves | 2 |
| Type | Compact Fridge |
| UPC | 058465830717 |
Check the listing for details. Frigidaire, 3.2 Cu. Ft. Compact Refrigerator, Stainless Steel. Color: Silver, Condition: New. Listed at 249.00 USD. Itsstainless steel finish not only looks modern but is also durable and easy to clean. Maximize your storage space with theFrigidaire 3.2 Cu. Ft. Compact Refrigerator in sleek stainless steel. Thereversible door gives you the flexibility to open from either side, making it convenient for any room layout.