| Ice Maker Location | Above Refrigerator |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Installation | Countertop |
| Door Style | Single Door |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Material | Steel + Aluminum |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Brand | Frigidaire |
| Energy Consumption per Year | Less than 200 kWh |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Portable Fridge |
| Number of Drawers | 1 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | Less Than 15 in |
| Model | Frigidaire EFMIS129 |
| Number of Doors | 1 |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Power | Less than 200 W |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Item Width | Less Than 20 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Frigidaire 6-Can Mini Fridge. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 39.54 USD. The ultimate versatile cooler, this mini chills your drinks and food perfectly. Cools up to 20° F below ambient temperature. 4-liter capacity chills six 12 oz. 6.75" w x 9.5" h x 10.25" d (with door handle).